GeekTool

GeekTool 3.0

Dzienniki systemu oraz wykresy aktywności bezpośrednio na Twoim biurku

Zalety

  • Można wybrać miejsce wyświetlania informacji
  • Robi wrażenie na znajomych

Wady

  • Zaraz po uruchomieniu linie tekstu nakładają się na siebie

Bardzo dobry
8
GeekTool to zabawka dla prawdziwych maniaków informatyki. Ten darmowy program wyświetla dzienniki systemowe i wykresy aktywności jako tło biurka.

GeekTool pozwala ma bieżąco śledzić operacje jakie wykonuje system operacyjny. Można to robić bezpośrednio na biurku komputera lub w półprzezroczystym oknie, będącym zawsze na wierzchu. W Preferencjach systemowych należy wybrać jakiego rodzaju informacje chcemy obserwować i wskazać odpowiedni plik w którym zapisywane są dzienniki systemowe. Od tego momentu będą się one pojawiały w wybranym miejscu informując o wszystkich czynnościach, jakie wykonuje system operacyjny.

GeekTool działa bardzo dobrze i nie obciąża systemu. Czasem zdarza się, że zaraz po włączeniu programu, linie tekstu nakładają się na siebie. Na szczęście to tylko chwilowy problem i nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu programu. GeekTool w działaniu wygląda efektownie i robi duże wrażenie na znajomych. Jest też bardzo przydatny przy tworzeniu i testowaniu nowych programów. Niestety tą funkcję będzie w stanie wykorzystać jedynie nieliczne grono użytkowników.

GeekTool to narzędzie przydatne programistom. Pozostali użytkownicy mogą ten program traktować jako efektowną ciekawostkę.

Najczęściej pobierane Programy narzędziowe na mac

Więcej

Opinie użytkowników o GeekTool

Sponsorowany×